Süha Özkoral Resim Sergisi

4 Aralık – 24 Aralık 2021

İstanbul 1954 doğumlu olan Suha Özkoral, sanatsal yaşamının başlangıç noktasında çocukluk yıllarında aile dostları olan sanatçı Cenap ERSOY’un resim çalışmalarından etkilenmiş ve bu konudaki görsel birikimleri yıllar sonra yaptığı çalışmalarına ışık tutmuştur.

2000’li yıllara kadar sürdürdüğü karakalem portre çalışmalarının ardından başlayan suluboya resim çalışmalarını son on yıldır ağırlıklı olarak sürdürmektedir.

Karakalem ve suluboya sanatçısı olan Suha Özkoral’ın akrilik tekniğine geçişinde Duayen Sanatçı Sait GÜNEL’denaldığı destek önemli bir yer tutmaktadır.

Suluboya ve desen dersleri veren sanatçı Suha Özkoral çalışmalarını her zeminde sürdürmekte olup gerek yurt içi gerekse yurt dışı sanatçılarının düzenlediği workshoplara katılmış olmasının yanı sıra, yurt içi ve yurt dışı karma sergilere katıldığını da belirtmektedir.

İkinci kişisel sergisini açmış bulunan Suha Özkoral, resim anlayışını objenin görünen dinamik yapısını bozmadan, tuvalin görsel dünyasına, yorum katarak taşıdığını ifade etmektedir.

Beğendiniz mi? Paylaşın!

Süha Özkoral Resim Sergisi” için 0 yorum

Yorumlara kapalı.