Sait Günel Resim Sergisi

7 Ekim – 3 Kasım 2023

Sait Günel

1956 yılında doğdu. 1969 yılında yurtdışına yerleşti. Almanya’da dekorasyon eğitimi aldı. 1984 yılından itibaren grafiker ve serbest ressam olarak çalışmaktadır.
İnsan ve doğa resimlerinde çeşitli boya ve malzeme kullanan sanatçının resimlerindeki belirgin özellik; Reel olanın, yer yer soyutlamalar ve deformasyonlarla, bütünleşmesidir. Resim servüveninde soyut çalışmalar giderek ağırlıklı yer tutmaktadır. Yer çekiminden kurtulmuş devinimin hızı, dokulu yüzeylerde yer alan saf renkli formlar, klasikten gelen gelenekçi yaklaşım ve mekansızlaşma öne çıkan ögelerdir.
Yurtiçi ve yurtdışında onlarca sergi gerçekleştiren, resim fuarlarına katılan; Sait Günel çalışmalarını İstanbul’daki atölyesinde sürdürmektedir.
Çeşitli teknik ve uygulamaların yer aldığı resim derslerinin yanı sıra Türkiye’nin çeşitli bölgelerinde “Yaz Okulu” adı altında resim çalıştayları düzenlemektedir.
Art Boya sponsorluğunda her yıl düzenlenen ARTANKARA Çağdaş Sanat Fuarı’nda çeşitli kurum ve okullarda suluboya ve akrilik canlı performansları yapmaktadır.
Orhan Karadoğan’ın kurucusu olduğu “İK” Sanatın düzenlediği resim yarışmasında 50 yaş üstü kategorisinde birincilik ödülü kazanmıştır.
Uluslararası yayınevleri (TUSHİTA, ARTEC, MAY) tarafından eserlerinin poster, afiş ve takvim basımları gerçekleştirilmiştir.

Beğendiniz mi? Paylaşın!

Sait Günel Resim Sergisi” için 0 yorum

Yorumlara kapalı.