Güncel Sergi

YASEMİN KALYONCU, RAİF KALYONCU RESİM SERGİSİ

2 Aralık – 22 Aralık 2017


Yasemin KALYONCU1972 yılında Trabzon’da doğdu.

1995 yılında Karadeniz Teknik Üniversitesi Fatih Eğitim Fakültesi Resim-İş Eğitimi Bölümünden mezun oldu.

1995 yılında ilk görev yeri Batman’a atandı. Tekrar Trabzon’a atanıp sırasıyla Atatürk İlköğretim Okulu ve Trabzon Lisesinde görev yaptı.

1997-98 yılında görevlendirme olarak K.T.Ü Fatih Eğitim Fakültesinde, Desen ve Yazı derslerini verdi.

2000 yılında K.T.Ü Sosyal Bilimler Enstitüsünde yüksek lisans eğitimini tamamladı.

2003 yılında Ankara’ya atandı; Ankara’da altı yıl süreyle İl Milli Eğitim Müdürlüğü Beden Eğitimi Spor ve İzcilik Bölümü Millî Bayramlar kutlama komitesinde, resim öğretmeni olarak görev yaptı.

Ankara Hizmet içi Eğitim Enstitüsü Amfilerinde açılan Minyatür (2004), Tezhip (2005), Hüs-nü hat (2005) Kurslarına katıldı.

2009 yılı itibariyle tekrar Trabzon’a atandı bu ilde Dolaylı İlköğretim Okulunda kısa bir süre görev yaptıktan sonra, Trabzon Tevfik Serdar Anadolu Lisesine atandı halen bu okulda görev yapmaktadır.

2011-2012 yılında görevlendirme ile K.T.Ü Meslek Yüksek Okulu Elsanatları Bölümünde Desen, Tezhip, Geleneksel Türk Desenleri ve Temel Sanat Eğitimi derlerini verdi.

Sanatçı altı kişisel sergi açmış olup çok sayıda karma sergi ve ikisi uluslararası olmak üzere bir çokçalıştaya katılmıştır. Sanatçı çalışmalarına kendi özel atölyesinde devam etmektedir.


Raif KALYONCU

1971 Trabzon’da doğdu.

1995 Karadeniz Teknik Üniversitesi Fatih Eğitim Fakültesi Resim–İş Eğitimi Bölümünden mezun oldu.

2000 K.T.Ü. Sosyal Bilimler Enstitüsü Resim Anasanat Dalında Yüksek lisans eğitimini tamamladı.

1995-2002 yılları arasında K.T.Ü. Fatih Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümünde Araştırma Görevlisi olarak görev yaptı.

2003 yılı itibariyle 2547 sayılı Yüksek Öğrenim Kanununun 35. maddesi uyarınca Doktora Eğitimi için Gazi Üniversitesi Eğitim Bilimleri Enstitüsüne atandı ve Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü, Resim-İş Eğitimi Anabilim Dalında görevlendirildi.

2009 yılında Gazi Üniversitesi, Eğitim Bilimleri Enstitüsü, Resim-İş Eğitimi Anabilim Dalında doktora eğitimini tamamladı.

2010 yılında K.T.Ü. Fatih Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümüne geri dönerek bu bölümde Yrd. Doç. Dr. olarak göreve başladı. Aynı bölümde belli dönemlerde bölüm başkanlığı, ABD başkanlığı ve bölüm başkan yardımcılığı görevlerinde bulundu.

2015 Yılında Doçent oldu.

2016 yılında ABD başkanlığına ve Eğitim Bilimleri Enstitüsü müdür yardımcılığı görevine atandı

Sanatçı Halen bu bölümde öğretim Üyesi olarak görev yapmaktadır.

Ayrıca altı kişisel sergi açmış olup birçok fuar, festival, çalıştay ve karma sergiye katılmıştır ayrıca dört ayrı yarışmada da ödülleri bulunmaktadır.